• Головна
  • Працевлаштування під час війни: на що готові українці заради роботи
14:30, 4 червня 2022 р.

Працевлаштування під час війни: на що готові українці заради роботи

Працевлаштування під час війни: на що готові українці заради роботи

Через війну майже 5 мільйонів українців втратили роботу. Чимало людей вимушено покинули країну або переїхали в інші міста в межах України. Тож  OLX Робота провела онлайн-опитування серед 3 тисяч респондентів, щоб з’ясувати настрої спеціалістів робітничих професій, передає редакція. 

Виявилось, що 81% працевлаштованих респондентів готові змінити роботу в пошуках вищої заробітної плати. До того ж, українці розглядають можливість змінити  спеціальність. 

Поточна ситуація

Поряд із численною міграцією за кордон, спостерігається переміщення працівників і в межах країни. Якщо через особливості воєнного стану зовнішніми мігрантами є переважно жінки та діти, то в більш спокійні регіони України перебираються як жінки, так і чоловіки. Серед опитаних "блакитних комірців" на OLX Робота 25% респондентів евакуювалися в інше місто України, а 3% перебувають за кордоном.

Серед тих, хто залишився в Україні, працюють 29%. З них більшість (75%) зберегли роботу, яку мали ще до війни, і територіально продовжують працювати в Київській, Дніпропетровській, Одеській, Львівській та Запорізькій областях.

Ті, хто, на жаль, втратив роботу, — або вже шукають нове місце (77%), або планують найближчим часом (15%). 

Відкритість до нового досвіду 

У певному сенсі війна змусила багатьох українців стати універсальними працівниками. Бізнеси трансформуються під нові запити суспільства, а працівники поєднують у роботі різні функції, щоб замінити колег, які були вимушені емігрувати або стали на захист країни. Так, за даними опитування олх, 57% пошукачів все ще сподіваються знайти роботу за своєю спеціальністю. 

На противагу ті, хто планує шукати роботу за іншою спеціальністю:

  • відкриті до навчання, якщо його організує роботодавець (63%);
  • готові навчатись самостійно/за власний кошт (16%);
  • готові перекваліфікуватися за програмою центру зайнятості (13%).

Нові сфери, які готові опановувати українці: логістика/склад, будівництво та торгівля. 

Українці шукають постійну роботу з матеріальним заохоченням

Цікаво, що половина респондентів працює на одному місці понад 5 років. Це свідчить про готовність пошукачів обирати постійне місце роботи і залишатися з роботодавцем після перемоги. Аналогічні настрої і серед українців, які планують працевлаштуватися та шукають вакансії.

Серед причин вибору компанії, які називають обидві групи респондентів, на першому місці грошове заохочення та кар’єрний ріст.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#військовий стан #Дніпро #Україна #056 #СТОЇМО #ЗупинимоОкупантів #Мелітополь #0619
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
live comments feed...