• Главная
  • Окупанти вимагають від шкіл Херсону переводити навчання на російські освітні програми: що чекає педагогів та батьків
14:30, 7 июня

Окупанти вимагають від шкіл Херсону переводити навчання на російські освітні програми: що чекає педагогів та батьків

Окупанти вимагають від шкіл Херсону переводити навчання на російські освітні програми: що чекає педагогів та батьків

​​Окупаційна адміністрація Херсона провела збори директорів місцевих шкіл, на яких було висунуто вимогу з 1 вересня розпочати навчальний процес за російськими освітніми програмами. З близько 60 присутніх директорів шкіл пропозицію прийняли лише двоє. Відповідно, їм доручено провести збори своїх педколективів та змусити підлеглих переоформитись за російським законодавством уклавши договори з окупаційною адміністрацією.

Про це повідомляє редакція з посиланням на Головне управління розвідки МО України. 

Аналогічні збори проведено з працівниками Херсонської дирекції залізничних перевезень Укрзалізниці. Представники окупаційної адміністрації повідомили, що гроші будуть виплачуватись лише тим працівникам, які підуть на співпрацю. При цьому, розмір виплат буде вдвічі меншим ніж чинні зарплати Укрзалізниці.

Очевидно, що окупаційна адміністрація Херсона не має достатніх фінансових ресурсів із забезпечення життєдіяльності міста в умовах окупації. До того ж у найближчій перспективі надходження цих фінансових ресурсів не планується.

Також в місті продовжується продаж sim-карт російських мобільних операторів. Наразі спостерігається суттєвий дефіцит карт на ринку мобільних послуг. Під час продажу sim-карт продавці фотографують першу та другу сторінку паспорта громадян України.

Для повного контролю телекомунікаційних послуг окупанти завершують з’єднання мереж окупованої частини Херсонської області та рф (через ТОТ АР Крим). Доступ до частини українських інтернет-сайтів та послуг онлайн-банкінгу заблоковано. Телекомунікаційне обладнання українських операторів «Kyivstar» та «Vodafone» налаштовано на роботу через рф.

Зазначимо, що міністерка реінтеграції Ірина Верещук повідомляла, що менш ніж за три місяці розпочнеться новий навчальний рік. Для багатьох батьків і педагогів це час приймати рішення. 

Ірина Верещук наголошує, що на тимчасово окупованих територіях, до їх возз'єднання з Україною, нормального життя не буде. Окрім купи юридичних проблем, є ще одна - Україна буде воювати за свої землі: тому тимчасово окуповані території можуть бути зоною бойових дій. 

"Зараз опускається залізна завіса між цивілізацією та дикістю. Багато мешканців на тимчасово окупованих територіях зараз вирішують для себе: з якої сторони паркана вони хочуть опинитись: з цієї або з тієї. 

Те, куди у вересні підуть вчитися діти, може буквально визначити долю: і дітей, і батьків", - зазначила міністерка. 

Щодо педагогів Ірина Верещук, особливо молодих відмітила, що неправильне рішення зараз може назавжди зруйнувати професійне життя. Вона звернулась до педагогів навчальних закладів всіх рівнів на тимчасово окупованих територіях: 

"Не працюйте на окупантів. Просто переїдьте на підконтрольну Уряду України територію. Робота тут вам знайдеться. Якщо будете працювати на окупантів, юридичної відповідальності, можливо, ви уникнете. Але, вашу кар’єру педагога на цьому буде завершено. 

Також, звертаюся до батьків з тимчасово окупованих територій: 

Не ведіть дітей вчитись в окупантські навчальні заклади. Переїжджайте на підконтрольну територію. Знаю, що важко. Розумію, без свого житла, без роботи, без друзів дуже важко. Але майбутнє тут з нами, а не там з ними. Трішки терпіння, і все налагодиться. Переживемо і це. Діти потім будуть вдячні".

Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции
#військовий стан #Дніпро #Україна #056 #СТОЇМО #ЗупинимоОкупантів #Мелітополь #0619
0,0
Оцените первым
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
live comments feed...