• Главная
  • Мобілізація жінок в Україні: роспропагандисти поширюють черговий фейк
17:30, 12 июня

Мобілізація жінок в Україні: роспропагандисти поширюють черговий фейк

Мобілізація жінок в Україні: роспропагандисти поширюють черговий фейк

Триває сто дев’ята доба героїчного протистояння Української нації російському воєнному вторгненню. Країна-агресор за цей період не досягла в Україні постовлених цілей і тому намагається створити осередки соціальної нестабільності в нашій країні. Для цього ворог свою злочину діяльність на полі бою підкріплює атаками в інформаційне поле. Наразі роспропагандисти поширюють фейк про мобілізацію жінок до лав Сил оборони України. 

Про це повідомляє редакція з посиланням на Центр протидії дезінформації при РНБО України. 

Рядом проросійських Telegram-каналів поширено фото документу, нібито підписаного Начальником Генштабу ЗСУ С. Шапталою, в якому йдеться про те, що територіальним центрам комплектування необхідно «до 15.06.2022 року підготувати списки жінок, що стоять на військовому обліку … і провести мобілізаційні заходи, а до 31.06.2022 року організувати заходи для постановки на військовий облік жінок у віці від 18 до 60 років». 

Мобілізація жінок в Україні: роспропагандисти поширюють черговий фейк, фото-1

Однак ця інформація не відповідає дійсності, а сам документ є фейковим. 

Як нещодавно зауважив начальник Чернігівського ОТЦК та СП О.Гончарук: «якщо говорити про поточну ситуацію, то зараз немає потреби для обов’язкового призову на військову службу жінок». 

У Центрі протидії дезінформації при РНБО України застерігають, що поширюваний фейк розрахований на «внутрішнього» споживача та має на меті створення осередків соціальної нестабільності в окремих регіонах України.

Нагадаємо, що до агресії з боку рф, Міноборони України видало наказ, згідно з яким українки від 18 до 60 років мали стати на військовий облік, якщо їхня професія входить до розширеного переліку і вони придатні до військової служби за станом здоров’я. Цей наказ вчинив справжній резонанс. 

У січні 2022 року Міноборони розробило нову редакцію цього наказу, яку мали погодити МВС, СБУ та Служба зовнішньої розвідки. Головні зміни стосувалися скорочення переліку спеціальностей, представниці яких мають стати на облік.

Начальник Львівського обласного територіального центру комплектування та соціальної підтримки Олександр Тіщенко зауважив, що призов жінок на військову службу під час мобілізації можливий тільки за їх згодою. 

"Законом України не передбачений обов’язковий призов жінок по мобілізації та і необхідності в цьому на даний час не має", – наголосив він.

Чи будуть призивати жінок під час війни

Як повідомив начальник управління персоналу штабу КСВ ЗСУ Роман Горбач, жінок-спеціалістів можуть призвати лише у разі нагальної потреби, наприклад, в особливий період під час мобілізації.

Заступниця міністра оборони Ганна Маляр наголосила, що жінки, які перебувають на військовому обліку за відповідними військово-обліковими спеціальностями можуть бути призвані у військові частини на військову службу, якщо вони мають дефіцитні спеціальності.

"Наразі такої необхідності немає, але в окремих випадках жінки можуть бути мобілізовані за найбільш дефіцитними для Збройних Сил України та інших складових сил оборони військовими спеціальностями, такими як: медичні, зв’язку, обчислювальної техніки, радіоелектроніки, водії автотракторних (гусеничних) засобів, водолази, механіки та монтажники авіаційних машин, картографії, топогеодезії, фотограмметрії, аерофотослужби, поліграфії, кінорадіомеханіки, харчової промисловості, фінансово-економічної діяльності", – пояснила вона.

Маляр додала, що наразі жодна жінка без власної згоди, не була призвана на військову службу під час мобілізації. 

Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции
#військовий стан #Дніпро #Україна #056 #СТОЇМО #ЗупинимоОкупантів #Мелітополь #0619
0,0
Оцените первым
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Авторизируйтесь, чтобы оценить
live comments feed...