• Головна
  • В Одеській області у 2-3 рази дешевше ніж на Закарпатті: ситуація на ринку оренди заміської нерухомості
13:00, 25 червня 2022 р.

В Одеській області у 2-3 рази дешевше ніж на Закарпатті: ситуація на ринку оренди заміської нерухомості

В Одеській області у 2-3 рази дешевше ніж на Закарпатті: ситуація на ринку оренди заміської нерухомості

Нинішній літній сезон нетиповий для українців. Через війну мало хто планує традиційну відпустку, а географія подорожей всередині країни обмежена, у порівнянні з минулим роком.

В OLX Нерухомість проаналізували, які варіанти нині пропонують орендодавці і чи стане оренда будинку за містом доступним способом провести час ближче до природи, передає редакція. 

Де та яку заміську нерухомість шукають українці

Найбільше пропозицій у травні-червні здачі в оренду заміської нерухомості у Київській області — близько 5,5 тисяч оголошень, що на 88% більше за аналогічний період 2021 року. Далі зі значним відривом слідують Дніпропетровська (989), Львівська (846), Закарпатська (705) та Одеська (495) області. Загалом у відносно безпечних областях з 1 травня по 20 червня було розміщено 10,5 тисяч оголошень, що в 2,5 рази більше ніж рік тому. 

Серед загальної кількості оголошень 69% складають пропозиції орендувати цілий будинок. Значно менше пропонують котеджі (11%), частину будинку (9%) та дачі (6%). Майже не знайти серед пропозицій дуплексів (1%), клубних будинків (1%) та таунхаусів (3%). 

Хоча Київська область є лідером серед всіх типів нерухомості, пошукати наприклад котедж можна також на Івано-Франківщині чи Львівщині, а дачу – у Дніпропетровській області.

При цьому, серед самих орендарів найбільшим попитом користуються клубні будинки – в середньому 28 відгуків на оголошення. Також серед лідерів уподобань українців за даними OLX Нерухомість будинок/частина будинку та дача в Дніпропетровській (41 відгук) та будинок/частина будинку у Полтавській (44 відгуки) областях.

У скільки обійдеться оренда будинку

Найбільш дорогими сегментами будинків в Україні є котеджі та дуплекси (будинки на 2 сім’ї). Найдорожчі котеджі в Київській області. Їх ціна може сягати 40 500 гривень на місяць. Найвища ж вартість дуплексу була зафіксована на Львівщині – 34 700 гривень. Таунхаус можна знайти в середньому за 18 000 – 20 000 грн, однак не у Дніпропетровській області, де за такий тип житла попросять 43 тис. грн.

Найоптимальніший варіант заміської нерухомості для тих хто хоче зекономити — оренда частини будинку. Його вартість за даними OLX Нерухомість в різних областях України, за виключенням Закарпаття, не перевищує 4 000-5 500 гривень на місяць. 

Загалом, у порівнянні з минулим роком вартість оренди поблизу великих міст, а також в актуальних нині західних регіонах зросла. Виключення становлять будинки на Київщині, які подешевшали майже на 40% у порівнянні з травнем-червнем 2021 року. Водночас таке житло в столичному регіоні все ще залишається найдорожчим по Україні. Також немало доведеться заплатити за будинок на заході країни. А от жити неподалік моря в Одеській області буде відносно недорого і обійдеться в 2-3 рази дешевше, ніж на Закарпатті.

Середня вартість оренди заміської нерухомості за даними OLX, грн:

В Одеській області у 2-3 рази дешевше ніж на Закарпатті: ситуація на ринку оренди заміської нерухомості, фото-1

Які умови проживання пропонують орендодавці

Українці кожного літа шукають можливості провести час ближче до природи. Цей рік не виключення, адже подорожувати цього сезону більшість громадян не може. А тимчасова релокація за місто без необхідності далеких переїздів — це доступна альтернатива комфортно та бюджетно провести літо. 

Тож власники заміських будинків нерідко пропонують майбутнім орендарям житло на березі водойм (116 оголошень), біля озера та лісу (по 109 оголошень). Також чимало є варіантів орендувати житло з басейном (244 оголошення).

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#військовий стан #Дніпро #Україна #056 #СТОЇМО #ЗупинимоОкупантів #Мелітополь #0619
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
live comments feed...