• Головна
  • Стародавні ворожіння на Івана Купала
15:00, 6 липня 2022 р.

Стародавні ворожіння на Івана Купала

Стародавні ворожіння на Івана Купала

Свято Івана Купала має тисячолітню історію. Для того, щоб відлякати нечисть ввечорі 6 липня наші предки влаштували гуляння, розпалювати багаття, проводили різноманітні обряди. Також цікавою традицією було ворожіння, способи якого використовують дотепер, повідомляє редакція.

1. Потрібно сплести вінок, бажано з 12 трав, додати квіточок та перевʼязати травою. Ввечері, на заході сонця, загадавши бажання, вінок опускають в озеро чи річку. Чий найдалі відпливе, та дівчина скоріше й вийде заміж.

Якщо немає поблизу водойми, вінки кидають у багаття. Чий віночок догорить першим, та дівчина вийде першою заміж.

2. У купальську ніч треба нарвати різних трав та квітів та перед сном покласти під подушку. Після пробудження вранці треба порахувати трави у своєму букеті – якщо дівчина нарахує 12 різних рослин, то у цьому році може вийти заміж.

3. Ворожіння на папороті допоможе тим дівчатам, які мають декількох залицяльників. Необхідно взяти стільки гілок папороті, скільки є претендентів та кожну навʼязати кольорову нитку, аби не переплутати. Під час гулянь гілочки папороті притискаються до річкового дна і різко відпускаються. Яка гілка папороті спливе першою, той і буде судженим.

4. Набрати в тарілку води, загадати бажання. Якщо буде парна кількість, то бажання збудеться, якщо непарна, то ні.

5. Перед сном потрібно взяти гребінець з собою, але не розчісуватися ним. Покласти під подушку, на якій ви будете спати, промовляючи: "Суджений мій ряджений, прийди до мене і розчеши моє волосся". Після цього лягайте спати. Уві сні до вас прийде ваш суджений, який і розчеше вам волосся.

6. Розтопити у ложці свічку з воску та різко вилити в холодну воду. Фігурку, яка вилилася з цього тримайте перед вогнем і дивіться на тінь від неї.

Кільце або корона означають швидке весілля, скриня (гаманець) – багатство, серце – міцна любов, прапор – нежданий гість, зірка – удача, квітка – новий залицяльник, людина – хороший друг, хвилеподібна фігура – виконання бажань, смуги – приємна подорож.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#056 #Днепр #новини Дніпро #Дніпро #новости Днепр #новини Україна
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...