• Головна
  • Що робити, якщо зненацька вручили повістку
15:30, 14 липня 2022 р.

Що робити, якщо зненацька вручили повістку

Що робити, якщо зненацька вручили повістку

Зараз вимог щодо місця вручення повістки у законодавстві немає. Її можна отримати на вулиці, блокпості, у супермаркеті, готелі, санаторії або будь-якому іншому місті, - значення не має.

Про це повідомляє редакція з посиланням на РБК-Україна.

Повістки можуть видавати органи місцевого самоврядування, керівники підприємств, установ, організацій, посадові особи районного чи міського центру комплектування та соціальної підтримки (військкомату). Цей перелік є вичерпним. І це значить, що будь-які інші органи або посадові особи не мають права вручати повістки.

"Коли це намагається зробити співробітник поліції, представник територіальної оборони міста, ЗСУ, або будь-яка інша особа, це є незаконно. Тоді від отримання повістки ви можете відмовитись без будь-яких правових наслідків.

На практиці такі посадові особи мають з собою порожні бланки повісток. Їх вони заповнюють на місці, коли встановили особу людини. І хоча на такій пустій повістці вже може стояти підпис керівника територіального центру комплектування, її заповнення безпосередньо при вас є незаконним. Адже рішення про виклик особи тоді фактично приймає не керівник територіального центру комплектування, а посадова особа військкомату або органу місцевого самоврядування. А вони мають право тільки доставляти й вручати повістки", - розповів адвокат Юрій Сергієнко.

Він радить зафіксувати посади та прізвища цих людей, чи є у них незаповнені бланки повісток, саму процедуру заповнення. 

"Коли фіксуєте це, треба оголосити на відео, коли й хто це проводить. Назвіть дату, коли вам вручають повістку, своє прізвище та імена тих, хто її вручає чи підписує", - сказав він.

У разі, якщо людині вручили повістку, а вона від призову на військову службу під час мобілізації ухиляється наступає кримінальна відповідальність - позбавлення волі на строк від 3 до 5 років.

Але існують причини, через які можна не з'явитися до військкомату. Так, відповідно до п. 11 ст. 2 Закону України "Про військовий обов’язок та військову службу" підставами для неявки за повісткою можуть бути:

  • перешкода стихійного характеру;
  • хвороба призовника;
  • смерть або тяжка хвороба близького родича (чоловік, дружина, батько, мати, діти та інші);
  • інші обставини, які позбавляють його можливості прибути.

"Якщо людина посилається на цю норму Закону, причина неявки має бути дійсно вагомою. Коли повістку вам вручили у готелі або санаторії, то у вас має бути путівка, план лікування, лікарські призначення тощо. Тобто будь-які документи, які свідчать про те, що у вас були заздалегідь заплановані дії відносно вашого життя та здоров’я", — пояснив адвокат.

Під час вручення повістки він рекомендує вдатися до таких дій:

  • З’ясувати посади та повноваження осіб, які намагаються вручити повістку.
  • Перевірити наявність в осіб належним чином заздалегідь оформлених на ім’я того, кому вручають, повісток.
  • Фіксувати все, що відбувається, власними технічними засобами.
  • Прийняти повістку або відмовитись від її прийняття (це, у загальному випадку, не має істотного значення).
  • З’явитись до Територіального центру комплектування або з’ясувати наявність поважних причин щодо неявки за повісткою та повідомити про це ТЦК рекомендованою поштою з додаванням копій документів.

Через відсутність поважних причин ухвалити рішення про явку або неявку до Територіального центру комплектування з урахуванням порушень законодавства під час вручення повістки можливості сплати штрафу, особистого ставлення до ситуації тощо.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#056 #Днепр #новости Днепр #война #ВСУ #новости Украина #сайт Днепра
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...