• Головна
  • Порушення прав та свобод людей: навіщо росії депортація півдня України
11:30, 21 липня 2022 р.

Порушення прав та свобод людей: навіщо росії депортація півдня України

Порушення прав та свобод людей: навіщо росії депортація півдня України

Причини та наслідки тактики росії з масового виселення мешканців окупованої частини Півдня України.

Про це повідомляє редакція з посиланням на Центр протидії дезінформації при РНБО України. 

російські окупаційні сили на Херсонщині повідомили, що за невиконання їхніх «наказів» жителів будуть примусово виселяти за межі області. «Документ» підписав так званий голова військово-цивільної адміністрації Херсонської області в.сальдо.

Згідно з так званим указом, дії, які російські окупаційні сили розцінять як «загрозу суспільно-політичній стабільності», призведуть до примусового виселення з окупованої частини Херсонської області.

«Рішення про виселення» схвалюватиме “військовий комендант”. На виконання відведено 24 години.

Серед причин, через які місцевих жителів можуть виселити за межі окупованої частини Херсонщини, зазначені:

  • перешкоджання роботі «військово-цивільної адміністрації» та інших «структур» окупаційних сил, «дискредитація» органів влади росії чи російської армії,
  • поширення «неправдивої інформації» про дії російських органів влади. 

Також наказом забороняється проводити публічні заходи, не погоджені з окупантами.

Аналогічні заходи планують впроваджувати й на загарбаній російськими військовими частині Запорізької області.

Призначений російськими окупаційними силами так званий голова військово-цивільної адміністрації є.балицький 1 липня опублікував у своєму Telegram-каналі відповідний «указ».

Заплановане виселення жителів окупованих частин України – добре відома ще зі сталінських часів тактика. За подібним сценарієм 1944 року здійснювалась депортація кримських татар, у 1939-1940 рр. та 1947 – масове виселення українців до Сибіру.

Протягом грудня 1939-березня 1940 рр. із Західної України та Західної Білорусі було депортовано до північно-східних областей рфср, Комі арср і Казахстану понад 137 тисяч осіб.

Протягом доби 21 жовтня 1947 року відбулося масове виселення українців Західної частини України (близько 78 тисяч) до Казахстану й віддалених районів Сибіру. Після окупації в 2008р. територій Абхазії та Південної Осетії росія також проводила етнічні чистки (з Абхазії було вигнано до 300 тисяч людей – понад 60% населення). Проте заміщення населення росіянами на окупованих територіях Грузії не відбулося.

Що ж спонукає кремль знову повернутись до нацистської практики дій, які можна схарактеризувати як складову геноциду українського народу?

Російські окупаційні сили вже вичерпали інші способи боротьби з проукраїнськими настроями на окупованій частині Півдня України. 

Проукраїнські настрої на окупованих територіях настільки потужні, що їх вже неможливо стримувати залякуванням та арештами. 

Страх перед місцевим партизанським рухом в Херсоні та Запорізькій області, який ефективно знищує російських військових, колаборантів та зрадників, – ще одна причина ймовірного виселення українців з Півдня.

Плани росії щодо псевдодепортації українців з Півдня викривають наміри цієї країни, проте їх реалізація буде малоймовірною. Адже тоді доведеться депортувати більшість населення тимчасово окупованих міст.

Вірогідність заміщення українців росіянами на Півдні України теж мінімальна. Адже, російська влада розуміє, що українські військові рано чи пізно повернуть контроль над цими територіями і тому обмежиться завезенням туди військових, представників каральних структур та спецслужб. 

Таким чином, своїми наказами колаборанти порушили права та свободи людей на тимчасово окупованих територіях не лише за Конституцією України, а навіть за російськими законами, які хоч і формально, але гарантують право на “свободу мысли и слова, проведение мирных собраний, митингов, демонстраций, шествий”.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#військовий стан #Дніпро #Україна #056 #СТОЇМО #ЗупинимоОкупантів #Мелітополь #0619
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...