• Головна
  • путін може застосувати ядерну зброю заради збереження свого режиму
17:30, 30 липня 2022 р.

путін може застосувати ядерну зброю заради збереження свого режиму

путін може застосувати ядерну зброю заради збереження свого режиму

Президент росії може застосувати ядерну зброю у разі загрози його режиму. Інших причин для застосування кремлем зброї масового ураження поки немає.

Про це повідомив експерт Атлантичної ради, професор Дартмутського університету Деріл Пресс виданню Голос Америки.

"Імовірність використання росією ядерної зброї у війні з Україною значною мірою залежить від двох речей. По-перше, від оцінки путінської адміністрації ймовірності того, що війна призведе до реальної загрози виживанню його режиму. І лише по-друге — від того, наскільки як вони вважають, НАТО лежить в основі цієї загрози. Якщо вони вирішать, що дії НАТО ведуть до такого кінця війни, який серйозно загрожує виживанню самого путінського режиму, то, я думаю, вони пройдуть по всьому списку варіантів примусової ескалації. Тому застосування ядерної зброї може бути розглянуте путіним як серйозна та цілком реальна можливість", — сказав він.

За словами експерта, уже 20 років існує закономірність: країни, що слабкі у воєнному плані у порівнянні з супротивниками та стикаються з перспективою великої поразки у важливій для них війни, схильні погрожувати ядерною ескалацією, щоб спробувати поставити своїх ворогів у глухий кут. Він порівнює росію з Пакистаном, Іраном та Північною Кореєю, зазначаючи, що не бачить "унікальності" в стратегії путіна, якого "загнали в кут".

"Війна в Україні та одночасна ядерна риторика ставлять під сумнів фундаментальну основу ядерної стабільності у світі, а саме Договір про нерозповсюдження ядерної зброї, відкритий для підписання ще 1968 року. Вони додають, що метою цього договору є те, що ядерні держави беруть на себе певні зобов'язання із захисту без'ядерних держав від несправедливої агресії", - розповів Пресс.

На його думку ця війна "поставила хрест" на планах Європи скоротити ядерний потенціал, як, утім, і звичайних озброєнь.

"Жорстока війна росії в Україні може стати критичним переломним моментом. Вдаючись до провокаційної риторики, путін погрожував ядерною зброєю, щоб утримати інші країни від залучення до війни, яку він ініціював... Весь світ спостерігає за цим. Які уроки Китай, Південна Корея, Японія та інші країни матимуть з України?" - говорить він.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#056 #Днепр #новини Дніпро #Дніпро #новости Днепр #новини Україна
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...