• Головна
  • Найбільша криза біженців у Європі: як наплив українців може принести користь приймаючим країнам
13:00, 12 вересня 2022 р.

Найбільша криза біженців у Європі: як наплив українців може принести користь приймаючим країнам

Найбільша криза біженців у Європі: як наплив українців може принести користь приймаючим країнам

Кількість тих, хто покинув Україну уже перевищила кількість тих, хто втік із Сирії. А в зимовий період через проблеми з опаленням очікується ще більший наплив. Але в ЄС вирішили зробити з цього користь. Там надали українцям негайне право на працевлаштування. Так вони зможуть підтримати економіку країни, що їх приймає, а після війни залишиться та асимілюватися.

Про це повідомляє редакція з посиланням на Public News Time.

У березні уряд Польщі підрахував, що країні доведеться витратити на українців щонайменше 11 мільярдів євро на житло, соціальні послуги та інші витрати. Згідно зі звітом центрального банку, кожен шостий біженець, який прибув до Польщі, хоче залишитися там на ПМЖ.

При цьому кожен біженець може обійтися в 8000-10 000 доларів в перший рік на житло та іншу підтримку. Але, враховуючи жорсткі європейські ринки праці, він очікує, що українські біженці, які залишаться, в наступні роки будуть приносити достатній дохід, щоб переважити ці витрати.

Зазначається, що це найбільша криза біженців у Європі з часів Другої світової війни. Кількість тих, хто покинув Україну, наразі перевищила кількість тих, хто втік із Сирії.

Експерти вважають, що українські біженці збільшать робочу силу ЄС на 0,5%, що вдвічі більше, ніж сирійські біженці, які прибули в 2014-17 роках. За даними Європейського центрального банку, лише 17% біженців працездатного віку були працевлаштовані після двох років перебування в країні та менш ніж 50% після п’яти років.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#056 #Днепр #новини Дніпро #Дніпро #новости Днепр #новини Україна
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
live comments feed...