• Головна
  • В НБУ розповіли які товари подорожчали та назвали основні причини
13:30, 14 вересня 2022 р.

В НБУ розповіли які товари подорожчали та назвали основні причини

В НБУ розповіли які товари подорожчали та назвали основні причини

У серпні споживча інфляція в річному вимірі пришвидшилася до 23,8% (із 22,2% у липні), у місячному склала 1,1%. Війна та її наслідки, такі як порушення ланцюгів поставок та руйнування виробництв, залишається основною причиною прискорення інфляції. Але також ціни на продукти та товари підштовхнуло вгору підвищення курсу долара, при цьому по кожній групі товарів є свої чинники подорожчання.

Про це повідомили в Національного банку України

Швидше зростали, зокрема, ціни на товари для дому, електроніку, автомобілі, ліки, товари для особистого догляду та для ремонту житла. Темпи падіння цін на одяг та взуття сповільнилися.

Пришвидшилося й зростання цін на оброблені продовольчі товари. Вищими темпами дорожчали рибні, молочні, кондитерські вироби, олія, олійні продукти, безалкогольні напої та сухофрукти. Це, у тому числі, зумовлювалося вищими витратами бізнесу та впливом коригування офіційного курсу гривні на вартість зазначених товарів через подорожчання імпорту.

Збільшилися темпи зростання вартості послуг. Під впливом вищого попиту та виробничих витрат швидше дорожчали медичні послуги, послуги салонів краси, хімічного чищення та закладів громадського харчування. Далі зростала вартість телекомунікаційних послуг. Повернення громадян до своїх місць проживання прискорювало подорожчання оренди житла. Натомість подорожчання послуг готелів суттєво сповільнилося через зниження попиту у відносно спокійних регіонах та відсутність туристичного сезону.

Швидше дорожчали овочі через зменшення пропозиції та збільшення виробничих витрат бізнесу. Пришвидшилося зростання цін на фрукти, переважно імпортні, унаслідок ускладненої логістики та коригування офіційного курсу гривні в липні 2022 року. Вищими темпами дорожчало м'ясо, зокрема свинина (через скорочення поголів'я свиней) та курятина. Прискорилося зростання вартості круп на тлі вичерпання запасів та скорочення постачань. Під впливом очікувань щодо скорочення виробництва та подорожчання енергоносіїв швидше зростали ціни на цукор.

Надалі зростали ціни на алкогольні напої насамперед унаслідок збільшення виробничих витрат на енергію, сировину й тару. Пришвидшилося подорожчання тютюнових виробів, яке стримувалося поступовим відновленням виробничих потужностей.

Інфляційна динаміка залишається контрольованою. Показник росту цін другий місяць поспіль дещо нижчий за траєкторію базового прогнозу НБУ. Стримували зростання цін фіксація тарифів на газ і тепло та насичення внутрішнього ринку пальним.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#056 #Днепр #новини Дніпро #Дніпро #новости Днепр #новини Україна
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
live comments feed...