• Головна
  • Енергетичний фронт: як зробити в домашніх умовах свічки і який матеріал обрати
10:00, 24 жовтня 2022 р.

Енергетичний фронт: як зробити в домашніх умовах свічки і який матеріал обрати

Енергетичний фронт: як зробити в домашніх умовах свічки і який матеріал обрати

Внаслідок масованих ракетних ударів по енергетичній інфраструктурі в західних і центральних областях України була оголошена енергетична тривога. Через це в більшості регіонів країни були ведені стабілізаційні відключення світла. 23 жовтня президент України Володимир Зеленський прозвітував, що в усіх наших регіонах, які стали мішенню російської терористичної атаки, відновлено технічну можливість постачання електрики. Не дивлячись на це, ще не зникла потреба економити електроенергію.

Редакція вже розповідала як зменшити споживання електроенергії та поширені помилки в її споживанні. Наразі розповімо як зробити свічки в домашніх умовах своїми руками з вощини, воску, старих свічок. 

Насамперед просимо вас розумно споживати електроприлади. Наразі це найкраща підтримка енергетиків, котрі в режимі 24/7 роблять все можливе, щоб кожен вдома мав світло. Оскільки ворог підступний і обрав за цілі об'єкти енергетичної інфраструктури, треба завжди бути готовими. На початку широкомаштабного вторгнення більшість українців долучилися до створення "Бандерасмузі" і тому виготовлення свічей у домашніх умовах не буде складно. 

Кожен метод по виготовленню свічок передбачає використання певного набору пристосувань і інструментів. Їх слід підготувати заздалегідь. Також знадобиться матеріал для самих виробів і їх декору.

Основа для свічок

На етапі підготовки слід відразу визначитися, з якого матеріалу будуть виготовлятися свічки. Рекомендується підбирати основу з асортименту безпечних різновидів.

Перелік найбільш відповідних видів матеріалу для виготовлення свічок:

Гніт

Рекомендується в ролі гніту для саморобних свічок застосовувати нитки з натуральних волокон. Синтетика швидко згорає. Після неї залишається неприємний аромат. Потрібно враховувати, що для товстої свічі потрібно досить потужний гніт. Можна придбати його у спеціальних салонах.

Енергетичний фронт: як зробити в домашніх умовах свічки і який матеріал обрати, фото-3

Народні умільці з успіхом використовують гніт, витягнутий зі свічки. При самостійному виготовленні наливають у чашку 200 мл води. Розводять в ній без залишку столову ложку кухонної мелкофракционной солі і вдвічі більший обсяг борної кислоти.

У розчин занурюють бавовняні нитки. Через 12 год їх витягують і просушують. Скручують джгут потрібної товщини. Можна з ниток сплести косу.

Як гніт для свічок краще всього використовувати натуральні нитки. 

Часто використовують у ролі гнота тонкий шнур з натуральних волокон. Його просочують невеликою кількістю розплавленого воску і залишають для застигання. Для стійкості нижній кінець слід обтяжувати. З цією метою можна придбати спеціальні затискачі.

Альтернативним матеріалом служать тонкі дерев’яні рейки. Їх попередньо просочують оливковою олією, витримуючи 30 хв. Потім витягують і прибирають маслянисті надлишки паперовою серветкою.

Форма для відливання

Використовувати для заливки свічковий маси можна різноманітні ємності. Від них залежить кінцева форма свічки.

Використовують наступні предмети:

  • коробки з-під соку, молока;
  • пластикові стаканчики;
  • шкірка цитрусових плодів;
Енергетичний фронт: як зробити в домашніх умовах свічки і який матеріал обрати, фото-4

Форму для відливання свічок можна придбати в спеціальних магазинах:

  • силіконові формочки, застосовувані для випічки;
  • фужери, чарочки, келихи;
  • баночки з-під різноманітних продуктів;
  • яєчна шкаралупа.

Пріоритетне вимога до що підбирається форм — здатність не деформуватися при нагріванні до температури 100°С. Звертають увагу і на конфігурацію ємностей.

Барвники

Можна готові свічки перетворити на прикрасу інтер’єру, якщо зробити їх райдужними. З цією метою підбирають барвники потрібного відтінку. Не застосовують для розцвічування свічок харчові барвники, а також гуаш або акварельні фарби, що мають водну основу. Вони не утворюють однорідну текстуру зі свічковий основою.

Для створення кольорових свічок в якості барвників можна використовувати воскові крейди

Для втілення творчого задуму рекомендується в якості барвника застосовувати воскові крейди. Їх подрібнюють до стану тонкої стружки. Особливо яскравий колорит надають перламутрові крейди.

Ароматизатори і декор

При прагненні процес запалювання свічки відчути приємний аромат в основу додають трохи ефірного масла. Приємним запахом володіють висушені скибочки цитрусових. Можна використовувати улюблені спеції, кавові зерна.

В якості декору з успіхом застосовують шишки, намистини, декоративні невеликі банти, кульки, дзвіночки. Прикрашають свічки засушеними квітами, насінням, стрічками. Використовують вирізані з фольги сердечка, сніжинки.

Пристосування для плавлення

Важливо забезпечити безпечні умови при проведенні операції плавлення воску або парафіну.

Енергетичний фронт: як зробити в домашніх умовах свічки і який матеріал обрати, фото-5

Віск розплавляють за допомогою водяної лазні. 

Не можна використовувати мікрохвильову піч. Забороняється посуд з свічковий основою ставити безпосередньо на плиту газову, індукційну, електричну.

Оптимальним варіантом є водяна баня. Свічкову масу поміщають в металеву миску, яку встановлюють в каструлю з киплячою водою. При помішуванні маси уникають потрапляння крапель легкозаймистого парафіну на гарячу поверхню плити.

Потрібно терка і ніж для подрібнення основи. Доцільно запастися вагами, щоб точніше відміряти компоненти. Стане в нагоді градусник, що дозволяє контролювати температуру розігрівається свічковий маси. З метою фіксації гнота по центру заливається форми використовують дерев’яну шпажку. Її з успіхом замінить олівець.

Покроковий процес виготовлення

Зробити свічки в домашніх умовах вдасться, якщо дотримуватись рекомендованої послідовності дій.

Процес захоплює можливістю внесення власних ідей. Можна здивувати своїх домочадців незвичайною формою виробів, оригінальним ароматом або ексклюзивним декором. Враховують особливості роботи з конкретним матеріалом.

З вощини

Свічки, власноруч виготовлені з вощини, навіть без додаткового декору виглядають оригінально. Незважаючи на досить високу вартість матеріалу, домашніх майстрів приваблює в ньому відсутність необхідності розігрівати основу.

Енергетичний фронт: як зробити в домашніх умовах свічки і який матеріал обрати, фото-6

Алгоритм дій:

Відрізують від пластини вощини прямокутник. Довжина його після скручування складе товщину майбутньої свічки, а висота буде відповідати подібним її розміром.

Гніт відрізають довше висоти і розташовують по краю воскової пластини.

Щільно притискаючи край з ниткою, починають закручувати вощину, формуючи рівний гарний рулет.

Як зробити свічки в домашніх умовах з вощини

Якщо прийнято рішення ароматизувати виріб, рекомендують застосовувати спеції або засушені трави — чебрець, м’ята, полин. Їх попередньо за допомогою кавомолки подрібнюють до стану порошку. Розподіляють його тонким шаром за допомогою м’якої кисті по расправленному листа вощини. Потім, уклавши гніт, скручують свічку.

З воску

Найбільш популярним матеріалом для саморобних свічок залишається натуральний віск, який володіє жовтуватим або білим відтінком. Він володіє приємним ароматом. Цінується за виражені бактерицидні характеристики.

Зробити свічки в домашніх умовах з натурального воску нескладно. Температура плавлення такої свічковий основи становить 63-70°С. Оскільки цей матеріал складно оттирается, то для його перетоплення доцільно застосовувати окрему посуд.

Енергетичний фронт: як зробити в домашніх умовах свічки і який матеріал обрати, фото-7

Як зробити свічки в домашніх умовах з воску

Алгоритм дій:

На стіл розстеляють папір, що оберігає поверхню від попадання гарячих крапель воску.

Встановлюють форми, приготовані для заливки майбутніх свічок. Вони повинні бути чистими, сухими і мати кімнатну температуру. Скляні або металеві ємності можна злегка розігріти в духовій шафі.

Нижній кінчик гнота занурюють у гарячий віск і фіксують на дні по центру форми. Можна використовувати спеціальні затискачі. Щоб гніт зберігав сувору вертикаль, на верхній зріз ємності кладуть олівець або звичайну паличку і намотують верхній кінчик.

Воскову основу натирають. Можна нашаткувати її на дрібні фрагменти ножем.

Перекладають отримані шматочки воску в металевий ківш. Поміщають його на водяну баню. Розплав ведуть при низькому нагріванні, не допускаючи кипіння рідини. За допомогою градусника контролюють температуру воску, яка не повинна бути вище 80°С.

Вводять барвник, якщо це потрібно. Інтенсивність фарбування перевіряють, завдаючи мазок воску на білий папір. При необхідності для посилення колера додають барвник. Якщо потрібно знизити колірну насиченість, вводять воскову основу.

Рівномірну гарячу масу обережно вливають у форми. Проводять цей процес повільно, що дозволить уникнути появи повітряних бульбашок. Гніт притримують, забезпечуючи точне положення по центру. Вливають віск до верхнього зрізу ємності.

У процесі затвердіння готової свічки на поверхні іноді з’являються порожнечі. Виправити такий недолік нескладно. Нагрівають трохи основи і заповнюють западини. Експлуатувати свічку дозволяється, коли вона повністю застигне.

Зі старих свічок

Якщо вдома скупчилися старі невикористані свічки, варто їх реставрувати і перетворити на саморобний твір мистецтва. Весь матеріал, сортують по відтінкам. Якщо відразу плавити в одній ємності матеріал різного кольору, в результаті може вийти бурувата неестетична маса.

Енергетичний фронт: як зробити в домашніх умовах свічки і який матеріал обрати, фото-8

Слід приготувати кілька кухлів, куди поміщають відсортовані свічки, які попередньо подрібнюють і з них видаляють гніт. Його використовують для нового виробу. Можна скрутити в один шнур потрібної довжини кілька ниток. Розігрівають свічкову масу, застосувавши парову ванну.

Форми беруть прозорі. Закріплюють, фіксуючи верх на олівці, гніт по центру. Притримують його і наливають шар підготовленого воску одного кольору. Для отримання оригінальних переходів, ємність нахиляють, дозволяючи кольоровим патьоки розпливатися по стінках. Чекають, доки маса трохи схопиться.

Продовжують заливати свічкову суміш, чергуючи відтінки і нахиляючи форму під різними кутами. В результаті з старих свічок отримують райдужне виріб, здатне прикрасити будь-який інтер’єр. Така свічка займе гідне місце на святковому столі або послужить приємним подарунком близькій людині.

Секрети для початківців

Зробити свічки в домашніх умовах під силу навіть початківцям майстрам. Але, щоб не настало розчарування, слід прислухатися до корисних рекомендацій. Важливо не перегрівати свічкову масу. Набувають спеціальний кондитерський термометр. В процесі роботи постійно контролюють нагрівання.

При виготовленні свічок знадобиться кондитерський термометр

Враховують наступні параметри температури плавлення для різних видів матеріалу, °С:

  • парафін — 50-65;
  • натуральний віск — 63-79;
  • соєвий віск — 76-82;
  • використані старі свічки — 85-88.

При роботі з парафіном враховують, що цей матеріал дає сильну усадку. При перших дослідах слід додавати стеарин в пропорції 4:1. Свічки з такої суміші мають рівну структуру і дають тривалий рівне полум’я.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#військовий стан #Дніпро #Україна #056 #СТОЇМО #ЗупинимоОкупантів #Мелітополь
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
live comments feed...