• Головна
  • Часткове сонячне затемнення: де і як його можна спостерігати в Україні
13:00, 25 жовтня 2022 р.

Часткове сонячне затемнення: де і як його можна спостерігати в Україні

Часткове сонячне затемнення: де і як його можна спостерігати в Україні

Сьогодні європейці зможуть побачити часткове сонячне затемнення. У Києві воно розпочалося о 12:23 и в окремих регіонах України його можна буде побачити до 15:04, передає редакція. 

25 жовтня, молодий Місяць стане між Сонцем і Землею, що спричинить часткове сонячне затемнення. Найбільше затемнення — 86,2% діаметра Сонця — буде видно із Західно-Сибірської рівнини. У решті зони затемнення буде закритий менший діаметр Сонця. Для більшої частини Східної Європи, разом з Фінляндією та північними регіонами Швеції та Норвегії, а також штатами Ладакх, Джамму та Кашмір в Індії, понад 60% діаметра Сонця закриє молодий Місяць.

Часткове сонячне затемнення: де і як його можна спостерігати в Україні , фото-1

У східно-центральній Європі, разом з Україної, Данією, Польщею, Румунією, Балканами, а також більшою частиною Близького Сходу та західною Індією, розмір затемнення зменшується до 40-60%.

По регіонам України, якщо не завадить погода часткове сонячне затемнення можна побачити в такий час, який зафіксовано на графіку. 

Часткове сонячне затемнення: де і як його можна спостерігати в Україні , фото-2

Для Ісландії, а також для більшої частини Великої Британії, Німеччини, східної Франції, Італії, Греції, Єгипту та південно-західної Індії розмір зменшується до 40%, тоді як для західної Франції, північного сходу Іспанії, Лівії, Судану, Ефіопії та Сомалі буде затемнено лише 20% діаметра Сонця.

У Західній Європі затемнення було вранці, опівдні у Центральній Європі та пообіді у Східній Європі.

Загальне правило під час спостереження сонячного затемнення полягає в тому, що незахищеним оком на Сонце дивитися не можна. Зазвичай ми цього не помічаємо, але інтенсивність його випромінювання достатня для того, аби пошкодити світлочутливі клітини сітківки. Після опіку, викликаного прямими сонячними променями, вона практично не відновлюється.

Тим більше не можна дивитися на Сонце крізь будь-який непідготовлений для цього оптичний пристрій — бінокль або телескоп. Їхні лінзи чи дзеркала збирають промені в одну точку та збільшують їхню інтенсивність, через що опік сітківки стає набагато тяжчим. Частіше за все зір у цьому випадку втрачається назавжди.

Неозброєним оком на Сонце у принципі можна поглянути, коли воно сходить або заходить. Але й цього краще не робити, адже ризик отримати невеликий опік сітківки зберігається. Тому навіть у цих умовах не можна дивитися на наше світило крізь бінокль чи телескоп.

Часткове сонячне затемнення не буде виключним явищем. Тим більше не варто чекати від нього кінця світу. Але воно однозначно заслуговує на те, щоб небайдужі до астрономії люди звернули на нього свою увагу.

Якщо не має спеціальних засобів для безпечного спостереження за частковим сонячним затемненням, можливо переглянути його онлайн.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#військовий стан #Дніпро #Україна #056 #СТОЇМО #ЗупинимоОкупантів #Мелітополь
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
live comments feed...