• Головна
  • Новий рік без електрики: як відзначити свято та зберегти атмосферу
13:30, 27 грудня 2022 р.

Новий рік без електрики: як відзначити свято та зберегти атмосферу

Новий рік без електрики: як відзначити свято та зберегти атмосферу

До Нового року залишилося чотири дні. 25 грудня продемонструвало, що не дивлячись на широкомасштабне вторгнення українці хочуть святкувати. Як раніше вже не буде, але навіть у разі проблем в енергосистемі день можна зробити святковим. 

Редакція розкаже як можливо зробити свято навіть під час війни. 

За словами прем'єр-міністра Дениса Шмигаля, до Нового року російські окупанти хочуть залишити українців без світла, тому потрібно готуватися до нових атак рф з енергосистеми. Удари росіян по енергоструктурі навчили українців тримати у будинках запас води, їжі та мати під рукою додаткові джерела харчування.

Як підготувати та прикрасити будинок, якщо на Новий рік не буде світла?

Святкові страви. Непросто приготувати улюблені страви за умов відключення світла. Не кожен має генератор, газовий пальник чи інший пристрій, що дозволяє готувати їжу без електрики. У цьому випадку просто складіть меню з простих і смачних страв: зробіть салат, тости, наріжте фрукти, оформіть тарілку сирну, додайте м'ясну нарізку і солодощі.

Домашній Новий рік Найімовірніше ви відзначатимете це свято у себе в квартирі, або підете до друзів або родичів. Тому пишні помпезні вбрання краще замінити на теплі та затишні піжами, в яких буде комфортно та не холодно.

Подумайте про декор. На випадок відключення електроенергії гірлянди, лампочки та свічки не лише створять додаткове освітлення, а й будуть джерелом тепла. Розставте по будинку свічки, прикупіть гірлянди на батарейках, а також лампи, які працюють без електрики - світлодіодні та олійні аксесуари.

Утеплюйте приміщення. Розкидайте на ліжках та диванах більше теплих пледів, а на підлогу постеліте килими. Цей лайфхак сприятиме затишній обстановці в будинку та зробить новорічну ніч теплішою.

Придумайте святкову програму у разі, якщо Новий рік доведеться зустрічати без світла. Пограйте в настільні ігри, напишіть листа собі в майбутнє, потанцюйте під улюблену музику, подивіться дитячі фотоальбоми, згадайте забавні історії з життя або повечеряйте при свічках.

Які джерела світла найбезпечніші та найефективніші

Свічки

Різдво та Новий рік в Україні традиційно відзначали з розмахом — на центральних площах і в будинках українців спалахували мільйони вогнів, але наприкінці 2022 року ситуація інша. Російські окупанти атакують енергосистему і потрібно бути готовими до того, що електрика може подаватися з перебоями.

Свічки – це перший атрибут, який купували українці, коли у будинках почали вимикати світло. Це найпростіший і найдешевший варіант освітлення.

Якщо порівнювати те, що дешевше: свічки чи ліхтарики, чи свічки чи гірлянди, то нехитрі математичні підрахунки чудово демонструють, що свічка, яку потрібно часто і надовго запалювати – це розхідник. Запаси розхідника потребують постійного поповнення. Якщо розхідник коштує дорого, то обов'язково виникне питання щодо економічної доцільності його придбання.

Найпростіша господарська свічка продається за ціною від 30 гривень за штуку. Набір із 6 свічок коштуватиме 175 гривень і вище. Головний мінус свічок у тому, що при досить високій ціні та великій витраті вони дають дуже слабке світло, тому що багато виробників економлять навіть на гнотах. Іноді, щоб висвітлити маленьку кухню, потрібно запалити дві, а то й три свічки одночасно. Відповідно, витрата свічок збільшиться. Варто врахувати, що парафін буває кількох видів: косметичний, для свічок та технічний. Технічний парафін у мирний час використовують у металургії для змащення. А ось чи будуть його робити свічки в умовах війни – незрозуміло.

Тому до мінусів про погане освітлення додайте парафінові виділення, якими ви дихаєте і високу пожежну небезпеку. Для тих, у кого вдома є діти та домашні тварини, замість свічок краще пошукати інше джерело освітлення.

Ліхтарики

Коли Україна зіткнулася з першим вимкненням світла, з прилавків магазинів почали зникати ліхтарики. Особливу популярність мали маленькі налобні ліхтарики. Їхня перевага полягає в тому, що він досить легкий, дає яскраве світло, а оскільки він кріпиться на голові, то руки залишаються вільними.

Такі ліхтарики популярні серед собачників та мешканців верхніх поверхів, оскільки доводиться підніматися додому пішки.

Великий мінус такого ліхтарика в тому, що при регулярній роботі батарейок вистачить максимум на 2-3 тижні. Після чого промінь світла почне тьмяніти і доведеться замінити батарейки. Також треба мати на увазі, що такий ліхтарик не замінить звичайне освітлення навіть на 20%, оскільки він дає цілеспрямований промінь, а не розсіяне світло. Але він точно допоможе вам у пересуванні по квартирі, не натикаючись на стіни та двері.

Ще одним варіантом альтернативного освітлення є ліхтарі на акумуляторах. Такі ліхтарі дадуть яскравий промінь світла та чудово висвітлять вам і дорогу, і квартиру. Але в них є й низка мінусів. По-перше, ці ліхтарі досить дорогі, а по-друге, вони дуже громіздкі, тому носити в руках або рюкзаку великий ліхтар дуже незручно. Краще поставити його на одне місце і не чіпати. Та й не варто забувати про енергоємність. Вона є непостійною, тому при тривалій відсутності електропостачання такий ліхтар може виявитися марним.

Гірлянди

Ще одна альтернатива централізованому освітленню – гірлянда із джерелом живлення USB. Коштують такі гірлянди від 200-300 гривень до кількох тисяч.

Скільки коштує?

Якщо говорити про те, що дешевше, то однозначної відповіді немає, тому що в кожній групі товарів є дуже дорогі й бюджетні переваги.

Ліхтарі більш мобільні, і ви можете вийти з ними на вулицю. Але якщо це ручний, а не налобний ліхтар, то одна рука у вас буде зайнята. Гірлянда абсолютно незручна на вулиці, але в квартирі вона може бути оптимальним варіантом освітлення.

Достатньо придбати 2-3 гірлянди з джерелом живлення USB та розмістити її на кухні, у санвузлі та кімнаті. І у вас квартира набуде не тільки приглушеного освітлення, а й святкового вигляду. Великий плюс цього варіанта в тому, що вам не потрібно щоразу знімати та вішати гірлянди заново. Їх можна закріпити стаціонарно, оскільки такі гірлянди працюють від Power Bank, то ви можете просто включити ту гірлянду, яка вам буде необхідна в даний момент.

Але на ніч і коли йдете з дому, краще відключайте гірлянду, щоб уникнути можливості короткого замикання. І це один із головних мінусів. Ніколи не йдіть з дому, залишивши включену гірлянду і не залишайте наодинці з гірляндою, що працює, маленьких дітей. Також варто враховувати, що чим дешевше гірлянда, тим менш якісні матеріали використовуються для її виробництва.

Вибирайте як та чим прикрашати квартиру на Новий рік під свої запити та потреби. Але не забувайте про безпеку.

Редакція підсумовує основні рекомендації, як можна провести Новий рік у колі друзів чи родини весело та невимушено, навіть якщо електрики немає. у свята. Стануть в нагоді гірлянди на батарейках або працюючі від пауербанку. Вони також дадуть і світло, і дух Новорічної ночі. Можна також використовувати бенгальські вогні, але, як і у випадку зі свічками, слід подумати про безпеку.

Щоб розважитися, можна дістати настільні ігри — з ними можна весело провести час всій родині. Також стане в нагоді і радіо, що працює автономно, аби слухати новини або різдвяні пісні. Не останнім варіантом для створення настрою будуть історії від спільних спогадів до переказу новорічних фільмів. На їхній основі можна навіть провести вікторину.

Щоб смачно поїсти, якщо ваш будинок не газифікований і ви не можете скористатися звичайною плитою, можна приготувати вечерю на багатті. Серед пропозицій — смажені хот-доги, зефір, але вибір закусок набагато ширший.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#військовий стан #Дніпро #Україна #056 #СТОЇМО #ЗупинимоОкупантів #Мелітополь
0,0
Оцініть першим
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Авторизируйтесь, чтобы оценить
live comments feed...