17:30, 21 квітня 2023 р.
Як не розгнівати живих і померлих: що не можна робити на цвинтарі під час поминальних днів
На другий тиждень після Великодня православна церква відзначає Радоницький тиждень. У цей період прийнято поділяти радість воскресіння Ісуса Христа з членами церкви, які вже залишили цей світ.
Редакція розкаже коли Радониця 2023 та як поминати родичів та що не можна робити в цей період.
Радониця — день поминання покійних, який відзначається у вівторок другої седмиці по Пасці. У 2023 році дата вшанування померлих випадає на 25 квітня.
Як поминати родичів на Радоницю
Зазвичай на Радоницю в церкві проводять Літургію, після якої здійснюється панахида з великодніми співами. У день Радониці варто відвідати церковну службу та пом'янути померлих у ранковій молитві. На службі потрібно подати записку за упокій душі та поставити свічку.
На Радоницю відвідують могили близьких. На цвинтарі потрібно засвітити свічку і прочитати молитву, а потім пом'янути померлого. Можна прикрасити могилу квітами.
Варто зауважити, що традиція залишати їжу, пасхальні яйця на могилах є язичницькою, яка відродилося в Радянському Союзі. Насправді покійним потрібна старанна молитва близьких, яку виконують з чистим серцем та тверезим розумом.
Також важливо в поминальні дні подавати милостиню за померлих. Їжу краще віддавати жебракам або голодним.
Що не можна робити на Радоницю
- Неприйнятним з церковної точки зору є обряд, коли на могилі ставлять горілку і чорний хліб.
- Не можна поминати померлих спиртними напоями.
- Не можна прати, шити, прибирати, виконувати фізичну роботу.
- Не можна саджати город.
- Не можна сваритися, кричати та лаятися.
- Не можна влаштовувати велике прибирання на могилах, лише впорядковувати могили.
Що не можна робити на кладовище
Кладовище - це місце пам'яті і поваги до близьких і родичів, що пішли, тому є речі, які категорично не можна робити в поминальні дні, які ось-ось почнуться в Україні.
- Порушувати традиції і обряди поминання.
Поминальні дні - це особливий період, коли люди приходять на цвинтар, щоб вшанувати пам'ять тих, хто пішов. Не варто порушувати традиції і обряди поминання, наприклад, шуміти і розмовляти голосно, нешанобливо ставитися до пам'ятників і квітів на могилах.
- Заборона на штучні квіти.
Табу на штучні квіти у Дніпрі діє вже 5 років. Заборонено і на території міста, але перед поминальними днями на стихійних ринках ситуація незмінна.
На ятках рясніють штучні квіти. На порушників інспектори складають протоколи. І штраф - максимальний - 1700 гривень. Але навіть така сума несумісна із шкодою, яку завдають пластикові атрибути. Суму штрафу, які сплатить порушник, визначають на профільній комісії міськради. Хоча інспектори зізнаються, кількість складених протоколів щороку меншає. Рейди ж проводять як у спальних районах, так і в центрі міста.
- Займатися комерційною діяльністю.
Кладовище - це місце пам'яті та поваги до тих, хто пішов, а не місце для комерційної діяльності. Під час поминальних днів не слід продавати товари і послуги на території кладовища або запрошувати відвідувачів на свої підприємства.
- Залишати на кладовищі сміття і відходи.
Під час поминальних днів на кладовищі збирається багато людей, і часто вони залишають сміття і відходи після себе. Не варто залишати на кладовищі сміття і відходи, а також влаштовувати пікніки і багаття на території кладовища.
- Використовувати техніку і механізми на кладовищі.
Кладовище - це місце спокою, тому не варто використовувати на ньому техніку і механізми, які можуть порушити тишу і порядок. Наприклад, не слід використовувати електронні пристрої, які видають гучні звуки, а також механізми для роботи з землею і рослинністю.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
22:22
7 грудня
18:27
5 грудня
17:41
5 грудня
16:55
5 грудня
live comments feed...