17:30, 5 серпня 2023 р.
Чого росія очікує від чергового раунду дезінформаційної кампанії щодо України
Активність російських інформаційних спецоперацій проти України напряму залежить від ситуації на фронті. Кожний провал «сво» супроводжується новою ІПсО, яка намагається максимально нівелювати негативні наслідки чергової кремлівської авантюри.
У Центрі протидії дезінформації при РНБО України проаналізували чого росія очікує від чергового раунду дезінформаційної кампанії щодо України.
Коли українським захисникам вдалося перехопити стратегічну ініціативу на початку контрнаступу, з українськими військовими масово почали зв’язуватися родичі, знайомі, одногрупники та однокласники з рф і просувати кремлівські наративи щодо «сво». Таким чином російські спецслужби розраховували на зниження як патріотичних настроїв серед українців, так і їх довіри до влади.
Наразі основним завданням російські політологи бачать міжнародну дискредитацію Української держави та розпалювання внутрішньополітичних розбратів між союзниками.
За інформацією Головного управління розвідки Міноборони України, російським «агентством соціального проєктування» активно готується пакет провокативних матеріалів для цільових аудиторій в Україні, Німеччині, Франції, США та Ізраїлі. Для поширення пропонуються актуальні для західної аудиторії теми. Звичайно, черговий набір фейків адаптовано в дусі наративів російської зовнішньоекономічної політики, де фактичними даними маніпулюють та викривлюють відповідно до мети.
Так, для французького обивателя підготовлено цикл провокативних публікацій із загальним закликом до жителів колишніх французьких колоній в Африці – «Франція, забирайся, ласкаво просимо, росія», а також «Тихоокеанські танці Макрона на граблях» – задля дискредитації візиту президента Франції Е. Макрона до південно-західної частини Тихого океану, покликаного зміцнити його Індо-Тихоокеанську стратегію і підтвердити роль Франції в регіоні. Як відомо, у Тихоокеанському регіоні Франція має суверенітет над територіями Нової Каледонії, Французької Полінезії та Уолліс і Футуна, в Індійському океані – над островом Реюньйон. Інформаційна диверсія рф спрямована на роздмухування сепаратистських настроїв серед корінного населення цих територій та підтримку кампанії за самовизначення і відокремлення від Франції, а також намагання втримати Африку в зоні свого впливу після фактичного провалу саміту «росія-Африка» в санкт-петербурзі.
Для німецької аудиторії основним гаслом дезінформаційної кампанії має стати наратив «Криза вже увійшла до кожного додому». Він наголошує на безпосередньому зв’язку занепаду економіки Німеччини з розривом економічних відносин з росією в галузі постачання енергоносіїв та військовою, політичною і фінансовою підтримкою України.
На тлі найважчої політичної кризи за останні двадцять років в Ізраїлі, тамтешня аудиторія буде атакована інформаційними вкидами із загальним меседжем – «Справи проти Нетаньяху фабрикувалися за тими самими лекалами, що і проти Трампа». Основним посилом інформаційної спецоперації росіян стане розширення непорозумінь між прем’єр-міністром країни Б. Нетаньяху та адміністрацією Байдена з приводу ухвалення кнесетом за пропозицією Нетаньяху закону, який забороняє Верховному суду Ізраїлю оцінювати рішення, що ухвалюють прем’єр-міністр, уряд або міністри. США та Європа сприйняли новацію як відступ від демократії, що посилить розбіжності між Єрусалимом, Вашингтоном і європейськими столицями та вкрай негативно вплине на внутрішню стабільність і економіку країни. Ба більше, через незгоду з обраним владою Ізраїлю курсом, адміністрація Байдена упродовж семи місяців відмовляється вести перемовини з Нетаньяху. Тож кремль спробує використати політичну суперечку між лідерами Ізраїлю, США та Європи для ослаблення антипутінської коаліції та втручання в хід президентської кампанії в США.
Для українського інфопростору ворог готує провокативні матеріали на теми корупції, загострення політичної боротьби у вищих ешелонах української влади та дискредитації українського контрнаступу. Тож інформаційну кампанію проти України росія планує провести під гаслами: «Хто хабарі бере, а хто на фронт іде», «Політичний спаринг: коли почнеться бій?», «Тушіть світло – виборів не буде», «Так військовий чи мирний час?» тощо.
Загальною метою нової російської ІПсО є спроба посіяти у громадян Німеччини, Франції, Ізраїлю та США сумніви у спроможності Заходу протистояти антипутінській коаліції та змусити власне керівництво сфокусувати увагу на внутрішніх проблемах і перестати підтримувати Україну. Українців російська ІПсО прагне переконати у безперспективності опору та доцільності укладення мирної угоди із втратою окупованих росією українських територій. З цього приводу ГУР МО закликає перевіряти отриману з ненадійних джерел інформацію та критично ставитися до матеріалів, спрямованих на дискредитацію України та розпалювання ворожнечі серед союзників.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
20:36
1 грудня
14:36
1 грудня
ТОП новини
live comments feed...