14:09, 23 листопада
У МВС презентували мапу понад двох тисяч випадків канібалізму до Дня пам'яті жертв голодоморів
Щороку в четверту суботу листопада Україна вшановує пам'ять жертв Голодомору 1932–1933 років і масових штучних голодів 1921–1923 і 1946–1947 років.
Фото: МВС
У 2024-му День пам’яті жертв голодоморів припав на сьогодні, 23 листопада. Сьогодні о 15:30 у Києві біля "Меморіалу жертв Голодомору" (вул. Лаврська, 3) відбудеться молебень за участі ієрархів Православної Церкви України та Української Греко-Католицької Церкви. О 16 годині українців закликають запалити свічку у вікні та долучитись до Загальнонаціональної хвилини мовчання.
МВС оцифрувало тисяч кримінальних справ щодо Голодомору
Міністр МВС Ігор Клименко у День пам'яті жертв голодоморів поділився електронною мапою, на якій вже доступні фотокопії понад тисячі архівних справ, а також є інформація про ще таку ж кількість документів.
Наразі на електронну мапу нанесено фотокопії збережених 1022 архівних справ, а також інформацію про 1024 справи, які були знищені у 1956 році. Враховуючи, що частина інформації була знищена, окремі позначки на мапі про випадки людоїдства розміщені не за місцем скоєння, а за місцем знаходження слідчих підрозділів. Це пояснює скупчення випадків, нанесених на мапу, в місцях розташування слідчих підрозділів.
Матеріали справ та їх аналіз дозволяють констатувати існуючі тогочасні історико-політичні обставини, в яких відбувався Голодомор 1932–1933 рр. Документи свідчать, що апогей геноциду припав на березень-червень 1933 року, а доведені режимом до відчаю люди вдавалися до некрофагії (поїдання трупів) та антропофагії (канібалізму).
Ці справи стали засобом до розкриття злочину геноциду та мали виняткове доказове значення у кримінальній справі № 475, порушеній Службою безпеки України за ознаками злочину, передбаченого ч.1 ст. 442 Кримінального кодексу України (геноцид).
Слідство констатувало, що зазначені справи підтверджують факт тотального голоду на території УСРР, який призвів до винищення частини українського народу та придушення спротиву українців комуністичному тоталітарному режиму. Проте широкому загалу дотепер такі справи залишались невідомими.
"Голодомор – тяжкий і цинічний злочин проти людяності. Трагедія українського народу, спричинена Росією. Це підтверджують документи та спогади очевидців тих подій. Так росія чинить й зараз, катуючи голодом полонених воїнів та цивільних", – написав Ігор Клименко.
День пам’яті жертв Голодомору: о 16 українців просять запалити свічки
23 листопада – День пам’яті жертв Голодомору. Однак для історичної справедливості немає спеціально відведених днів – вона завжди мусить бути на першому місці, зазначили у Музеї Голодомору. "Пам’ятати щодня, змушувати світ говорити, не забувати полеглих – усе це синоніми до слова "майбутнє".
Тож у суботу ми вшануємо тих, хто загинув через нелюдську жорстокість московського тоталітарного режиму майже сотню років тому. 23 листопада Музей Голодомору буде відчинений для відвідування з 14:00. Вхід безкоштовний! Якщо не зможете прийти до музею, поділіться історією своєї родини або дізнайтеся її, щоб потім розповісти своїм дітям. Побудьте поряд із тими, кого любите – за себе і за того, кого вже нема поряд", – написали музейники.
Вони просять кожного українця, де б він не перебував, запалити свічку пам’яті у своєму вікні о 16:00. "Нехай тисячі вогників підсвітять нам шлях до правди і перемоги", – написали у Музеї.
Інформує expres.online
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
12:33
3 грудня
live comments feed...