![](https://s.0619.com.ua/section/logo/upload/pers/162/logo.png?20250120)
13:22, 1 грудня 2024 р.
Як захиститися від інформаційних атак Росії розповів Кулеба
Ворожі дії не забарилися, і йдеться не лише про зброю.
Українці не мають дозволити ворожій пропаганді зламати їх. Поточні проблеми не є важливішими за головну мету, яка полягає у збереження незалежної європейської української держави. Слід ретельно відфільтрувати інформацію, яка споживається.
Про це написав український дипломат Дмитро Кулеба.
Стратегія Москви незмінна
Кулеба нагадав, що більшовицький метод насамперед полягав не в тому, щоби нападати на супротивників віч-на-віч, а саме пропаганда відігравала провідну роль у їхніх засобах дії. І ця зброя була грізнішою за гармати та кулемети.
"За тих часів було легше відразу роззброїти 40 тисяч вояків-більшовиків, ніж схопити агітаторів по всій Україні" – це спогад Олександра Шульгина, одного з лідерів УНР про 1918 рік", – акцентував він.
100 років потому стратегія Москви залишається незмінною: спочатку пропагандою зламати волю до боротьби, а потім зброєю захопити нас.
"Тільки замість агітаторів у нас сьогодні канали в телеграмі і тіктоці, зливи від джерел в медіа і нескінченні блогери та коментатори, багато з яких заробляють на тому, що свободу слова перетворюють у словоблуддя", – каже Кулеба.
За словами ексголови МЗС, зараз на думки та емоції українців комунікативно наступають з трьох боків:
1. Росія. Вона вселяє в нас і партнерів страх, погрожуючи фізичним знищенням України та Заходу "Орешніком", і підживлює в соцмережах лінії розколу, що існують в українському суспільстві (корупція, податки, неповага держави до людського життя тощо);
2. Партнери. Вони через медіа сигналізують, що підтримки України на належному рівні не буде і треба погоджуватися на поступки Росії;
3. Українці. Ми лаємо свою державу, партнерів, інших українців, не ведемо чесну розмову про війну і цим накопичуємо проблеми, а не вирішуємо їх.
Що потрібно робити
Як пояснює Кулеба, потрібно:
- Не допускати думки, що поточні проблеми є важливішими за головну мету – збереження незалежної європейської української держави.
"Вони хочуть, щоб ми на емоціях через щоденні новини зірвалися і підставилися під їхній контрольний постріл. Ми маємо стояти міцно", – наголошує дипломат.
- Відписатись від анонімних каналів та ретельно почистити список лідерів думок на яких ви орієнтуєтесь.
"Але серед тих, кого збережете, майте хоча б одного з альтернативною до інших точкою зору. Це для вас важливо, щоб не радикалізуватися під впливом однобічної інформації", – радить він.
Мета пліток в каналах не в тому, продовжує Кулеба, щоб зробити вас більш обізнаними, а в тому, щоб пробудити у вас гнів. А є два типи людей, які не здатні адекватно оцінювати реальність – ті, що у гніві, і ті, що в ейфорії. Ось так це працює і не дозволяйте, щоб так практикувались на вас.
"Не повторюймо помилки минулого. Не дозволяймо пропаганді зламати нас. Усім спокійних вихідних", – завершив він.
Інформує tsn.ua
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
23:57
18 січня
live comments feed...