• Головна
  • Проект КМУ - дітей евакуюватимуть примусово, а батьків, що не згодні, — штрафуватимуть
11:24, 27 грудня 2024 р.

Проект КМУ - дітей евакуюватимуть примусово, а батьків, що не згодні, — штрафуватимуть

Кабмін нарікає, що наразі обов’язкова евакуація у примусовий спосіб дітей за рішенням обласних, Київської міської військових адміністрацій ускладнюється негативним ставленням до цього батьків та осіб, які їх замінюють.

Аби батьки не перешкоджали такій евакуації, Уряд вніс проект «Про внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення щодо посилення відповідальності за порушення вимог особливого правового режиму — воєнного стану, що вводиться в Україні або в окремих її місцевостях» (№12354), інформує «Закон і Бізнес».

Ним у ст.184 КпАП уточнюється, що під невиконання батьками або особами, що їх замінюють, обов’язків щодо виховання дітей підпадатиме «ухилення від виконання передбачених законодавством обов’язків щодо забезпечення необхідних та безпечних умов життя, навчання та виховання малолітніх та/або неповнолітніх дітей». За це може бути накладений штраф від 50 до 100 неоподатковуваних мінімумів доходів.

громадян (від 850 до 1700 грн.).

За повторне порушення штраф може збільшитися до 300 н.м.д.г. (5100 грн.). Тобто на батьків, які противитимуться обов’язковій евакуації дітей, зможуть впливати складанням адміністративних протоколів.

Крім того, КпАП доповнюється ст.2102 «Порушення вимог особливого правового режиму — воєнного стану, що вводиться в Україні або в окремих її місцевостях».

Зокрема, встановлюється, що в’їзд (вхід), перебування в населених пунктах, з яких проводиться загальна обов’язкова евакуація за відсутності спеціально виданих перепусток або посвідчень, каратиметься штрафом у розмірі від 30 до 50 н.м.д.г.  (від 510 до 850 грн.). А у разі повторного порушення протягом року — від 100 до 200 н.м.д.г. (від 1700 до 3400 грн.).

За порушення комендантської години штраф становитиме від 50 до 100 н.м.д.г., а повторне — також від 100 до 200 н.м.д.г. Винятком становитиме прямування осіб до/з укриттів у разі оголошення сигналів цивільного захисту; надання медичної (домедичної) допомоги або супроводження поранених або тяжкохворих людей, а також здійснення заходів з евакуації населення або рятування

майна та в інших випадках, пов’язаних із загрозою життю або здоров’ю громадян.

Іншим проектом «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо врегулювання питання проведення обов’язкової евакуації» (№12353) встановлюється, що «обов’язкова евакуація в примусовий спосіб дітей здійснюється органами опіки та піклування із залученням Національної поліції для забезпечення охорони публічної безпеки і порядку»

Інформує zib.com.ua

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
live comments feed...