• Головна
  • Будьте обережні! В популярній соцмережі шахраї намагаються викрасти дані платіжних карток
11:30, 19 квітня 2022 р.

Будьте обережні! В популярній соцмережі шахраї намагаються викрасти дані платіжних карток

Будьте обережні! В популярній соцмережі шахраї намагаються викрасти дані платіжних карток

​​Зловмисники видають себе за популярний телеканал та використовують тему "грошової допомоги від країн ЄС".

Про це повідомляє редакція з посиланням на Держспецзв’язку. 

Урядовою командою реагування на комп'ютерні надзвичайні події України CERT-UA, яка діє при Держспецзв’язку, у соціальній мережі Facebook виявлено шахрайську сторінку, що імітує ресурс телеканалу "Україна 24".

На сторінці пропонують взяти участь в опитуванні, перейшовши за посиланням, та отримати "грошову допомогу від країн ЄС". Надалі користувачеві буде запропоновано надати персональні дані та здійснити додатковий платіж, в результаті чого дані платіжної картки буде скомпрометовано.

Як захиститися:

  • Ніколи не вводьте реквізити платіжних карток на незнайомих та підозрілих вебсайтах, а також налаштуйте контроль руху коштів (підключіть SMS-інформування, встановіть ліміти на операції).
  • Якщо дані платіжної картки помилково введено на шахрайському вебсайті - негайно заблокуйте платіжну картку за допомогою мобільного застосунку, гарячої лінії банку (телефон зазначено на звороті картки) або через Інтернет-банкінг.
  • Дотримуйтесь правил кібергігієни.
  • Скористайтеся основними порадами платіжної безпеки Національного банку України https://bank.gov.ua/promo/stopfraud/ та правилами кібергігієни https://cert.gov.ua/recommendation/31.

Правила кібергігієни

  • Не піддавайтеся обіцянкам легких грошей. Зловмисники уже кілька разів намагалися створювати фальшиву програму "Дія", щоб виманювати гроші. Шахраї і під час війни не втрачають можливості поживи. Особливо з огляду на складний морально-психологічний стан людей, коли кожен шукає допомоги. Робіть усе уважно, спокійно і з розумом, обов'язково перевіряйте інформацію.
  • Якщо вам надходять підозрілі листи чи повідомлення, звертайтеся до Урядової команди реагування на надзвичайні комп’ютерні події CERT-UA. Її фахівці допоможуть і порадять, що із цим робити. 
  • Частіше змінюйте паролі до пошти й – особливо – до соціальних мереж, адже зловмисники намагаються дібрати паролі та скомпрометувати ваші акаунти. 
  • Користуйтеся інформацією лише з офіційних джерел, перевіряйте дані перед тим, як щось емоційно переслати комусь – ворог на це й розраховує. Не поширюйте і самі неперевіреної інформації.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#військовий стан #Дніпро #Україна #056 #СТОЇМО #ЗупинимоОкупантів
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
live comments feed...