• Головна
  • У США названі лауреати Пулітцерівської премії: українських журналістів нагородили спеціальною відзнакою
15:00, 10 травня 2022 р.

У США названі лауреати Пулітцерівської премії: українських журналістів нагородили спеціальною відзнакою

У США названі лауреати Пулітцерівської премії: українських журналістів нагородили спеціальною відзнакою

У США названі лауреати Пулітцерівської премії - найбільш престижної Американської нагороди у сфері журналістики, яка щорічно вручається в 22 номінаціях Колумбійським університетом починаючи з 1917 року. Журі Пулітцерівської премії нагородили спеціальною відзнакою українських журналістів. Українці вже отримували престижну премію, але усіх журналістів відмітили вперше. За період широкомаштабного вторгнення 12 працівників ЗМІ були вбиті, виконуючи свій професійний обов'язок в Україні.

Редакція розкаже хто отримав нагороду та хто з українців її вже має. 

На офіційному сайті Пулітцерівської премії відзначено, що особливу відзнаку журналістам України присуджено за їхню мужність, витривалість та відданість правдивому репортажу під час безжального вторгнення володимира путіна в Україну та його пропагандистської війни в росії.

Журналісти, які працюють в умовах війни, незважаючи на бомбардування, викрадення, окупацію та навіть смерть у своїх лавах наполегливо намагаються надати точне уявлення про жахливу реальність.

Комітет Верховної Ради України з питань свободи слова привітав представників засобів масової інформації та подякував за роботу, яка отримала високу заслужену нагороду.

17 серпня 1903р. американський видавець і журналіст, газетний магнат і засновник Школи журналістики Колумбійського університету Джозеф Пулітцер склав заповіт, яким заснував премію в царині літератури, журналістики, публіцистики, музики, театру. До фонду премії передавав 2 млн.доларів. 

Премія, що дістала назву на честь свого засновника, вручається щорічно і має грошове вираження – 10 тисяч доларів. Лауреати в номінації «За служіння суспільству», крім того, нагороджуються ще й золотою медалллю з профілем Б.Франкліна.   

Першим лауреатом Пулітцерівської премії став у 1916р. американский журналіст і редактор газети «New York World» Герберт Байярд Своуп за серію політичних нарисів «З середини Німецької імперії».   

Серед лауреатів премії – видатні письменники Е.Гемінґвей, В.Фолкнер, Маргарет Мітчелл; видання The New York Times, The Wall Street Journal, The Washington Post; джазові музиканти і композитори Д.Гершвін та Д.Еллінгтон…

Єдиним президентом США, нагородженим Пулітцерівською премією, став у 1957р. Д.Кеннеді – за автобіографічну книгу «Профілі мужності». 

Премія донині залишається однією з найпрестижніших .   Серед лауреатів Пулітцерівської премії є й українці.

Лірична поетеса Марія Затуренська (12 вересня 1902р., Київ – 19 січня 1982р.,Шелберн Фолс, США. Їй було 8 років, коли родина емігрувала до США. Авторка 8 томів поезій англійською мовою. Пулітцерівську премію отримала 1938р. за поетичну книгу «Прохолодне ранкове небо».  

Журналіст і публіцист Майк Ройко (19 вересня 1932р., Чикаго — 29 квітня 1997р., Чикаго, США) походить з української родини, його батько — уродженець м. Долина, що на Івано-Франківщині. Пулітцерівською премією 1972р. відзначені його матеріали, які публікувались у найпрестижніших американських виданнях. 

Данило Берегуляк народився 1975р. у Сіднеї (Австралія), в українській родині. Завжди брав активну участь у житті української громади. Нині мешкає переважно у Барселоні. 2015 р. отримав Пулітцерівську премію за висвітлення гуманітарної кризи в Африці під час епідемії лихоманки ебола, коли загинуло понад 10 тисяч людей. 2017р. був нагороджений цією премією вдруге – за висвітлення боротьби з наркотиками на Філіппінах. Особливої почесної згадки журі Пулітцерівської премії удостоєні журналісти України, які висвітлюють російське вторгнення.

Цього року найбільшу кількість премій серед ЗМІ отримала газета New York Times (три, в тому числі в номінаціях "за розкриття національної теми" і "за розкриття міжнародної теми").

Найбільш престижною номінацією традиційно вважається "за службу суспільству" (її володар отримує почесну золоту медаль), яку цього року отримала газета Washington Post за висвітлення атаки на Капітолій прихильниками президента Дональда Трампа 6 січня 2021 року.

Приз у номінації "за новинну фотографію" завоювали фотографи агентства Getty Images, що висвітлювали події 6 січня, і Маркус Ям з газети Los Angeles Times за висвітлення виведення американських військ з Афганістану.

Приз "за художню фотографію" отримали фотографи агентства Reuters за висвітлення епідемії COVID-19 в Індії. Один з лауреатів - Даніш Сіддікі - в липні був убитий в Афганістані при виконанні редакційного завдання.

У номінації "за видатну подачу сенсаційного матеріалу" нагороджені журналісти газети Miami Herald, що висвітлювали обвал висотного будинку Champlain Towers, а премію за краще розслідування отримали журналісти газети Tampa Bay Times, що опублікували серію матеріалів про токсичні відходи на одному з промислових підприємств Флориди.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#військовий стан #Дніпро #Україна #056 #СТОЇМО #ЗупинимоОкупантів #Мелітополь #0619
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
live comments feed...