• Головна
  • В одному з міст України зафіксували спалах вітрянки: подробиці
19:00, 8 липня 2022 р.

В одному з міст України зафіксували спалах вітрянки: подробиці

В одному з міст України зафіксували спалах вітрянки: подробиці

Влітку особливо активізуються вітрянка (вітряна віспа). Її легко підхопити, наприклад, під час прогулянки або спільних ігор на свіжому повітрі. Спалах цієї вірусної інфекції у Чернівцях.

Про це повідомляє сайт 056 з посиланням на Центр громадського здоров’я МОЗ України.

З 30 червня до 4 липня до лікарів звернулись вихованці Миколаївського обласного будинку дитини, яких у березні евакуювали на Буковину. Захворіли 20 малюків.

За час перебування у закладі діти контактували з внутрішньо переміщеними особами з інших міст, які також мешкають у кризовому центрі. Під час проведення епідеміологічного розслідування було забезпечено ізоляцію всіх контактних дітей з подальшим медичним спостереженням за ними, забезпечено комплекс санітарно-гігієнічних заходів, рекомендовано закладу тимчасово призупинити приймання нових внутрішньо переміщених осіб.

Спалах вдалося взяти під контроль, але вітрянка циркулює в Україні постійно, тому краще бути обережним.

"Вітряна віспа — це високоінфекційне гостре вірусне захворювання, що переважно вражає дітей. Характеризується помірною загальною інтоксикацією і плямисто-папульно-верикульозним висипом на шкірі та слизових оболонках. Це типова дитяча інфекція. Новонароджені до двох місяців мають пасивний материнський імунітет. З трьох місяців вони стають сприйнятливими до інфекції. Максимальна кількість тих, хто інфікується, припадає на вікову групу 2–4 роки", - розповіли в ЦГЗ МОУ.

До симптомів вітрянки відносять загальну інтоксикацію помірного рівня, підвищення температури тіла і плямисто-папульно-верикульозну висипку на шкірі та слизових оболонках. Людина, хвора на вітрянку, вся вкривається характерними прищиками-пухирцями, які страшенно сверблять.

Хворий на вітрянку є заразним в останні 10 днів інкубаційного періоду і перші 5-7 днів з моменту появи перших висипань.

Цій інфекції можна запобігти. Проти цього неї існує вакцина. Діє вона дуже довго – приблизно 20 років після щеплення. В Україна ця процедура не входить до національного календаря, але можна зробити укол за власним бажанням.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#056 #Днепр #новини Дніпро #Дніпро #новости Днепр #новини Україна
0,0
Оцініть першим
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Авторизируйтесь, чтобы оценить
live comments feed...